Panoraam

Telemeedia

Keskkonnanädal (Tallinna TV) 08.03.2014
Tallinnas kogunesid seminarile jäätmekäitlusega tegelevad organisatsioonid ja Tallinna esindajad, et üheskoos välja selgitada, milline on parim viis jäätmekäitluse korraldamiseks.*** Algselt maagaasi baasil sooja ja elektrit tootnud Tallinna elektrijaam on tänaseks üle läinud alternatiivsele kohalikule taastuvale hakkepuidule, sest taastuvenergiast on elektrit ja sooja toota märksa odavam kui maagaasist.*** Eesti energiapoliitika osutub üheks võtmeküsimuseks praeguste Venemaa agressiivsete sammude valgusel Ukrainas. Olukorda aitab lahti seletada Marek Strandberg.*** Keskkonnaminister käis fosforiidikaevandamise uurimise asjus Sondas rahvale aru andmas. Kas minister ka rahva kartusi hajutada suutis, seda uuris kohapeal Juhan Aare. *** Külastame Tallinna Botaanikaaeda, kus on avatud värvikirev orhideede näitus. Vaata saadet siit!

Keskkonnanädal (Tallinna TV) 22.02.2014
2014. aasta on rahvusvaheline Soome lahe aasta. Eesti, Soome ja Venemaa eksperdid teevad ühiseid jõupingutusi mereseisundi parandamiseks. Tallinnas toimus Soome lahe aasta avaüritus.*** Geneetiliselt muundatud organismid ja nende toime pole üheselt selge ei Eestis ega Euroopas. Kuigi Eesti püüab end näidata mahemaana, hääletas Eesti Keskkonnaministeeriumi esindaja möödunud teisipäeval Brüsselis geenmuundatud maisi kasvatamise poolt.*** 2013. aasta Eesti loom oli hunt . Sel puhul korraldati fotovõistlus -Susi ja tema tegemised-. Parimaid töid saab vaadata RMK Tallinna kontori aatriumis.*** Lääne-Virumaal kogub jätkuvalt tuure teine fosforiidisõda. Üks selle talve pealahingutest toimus 13. veebruaril Rägavere vallas. Juhan Aare annab ülevaate valla volikogu istungist, kus lükati tagasi Viru Keemia Grupi ettepanekud ja pakkumised. Vaata saadet siit!

Keskkonnanädal (Tallinna TV) 08.02.2014
Hetkeseis Fosforiidisõja rindel. Vaata saadet siit!

Keskkonnanädal (Tallinna TV) 25.01.2014 
Viru Keemiakombinaadi tungiv soov Lääne-Virumaal fosforiiti uurima hakata on äratanud Rakvere ümbruse elanike kurvad mälestused ENSV-aegsetest puuraukudest, mis kaevudest joogivee viisid. Kohtume Rägavere valla elanikega, kelle mure tundub iga päevaga kasvavat. Vaata saadet siit!

Keskkonnanädal (Tallinna TV) 11.01.2014 
Saate teises loos näitame, kuidas algas teine fosforiidisõda. Vaatamata keskkonnaministri kinnitusele, et fosforiidimaardlaid ei lubata uurida, (rääkimata kaevandamisest) protesteerivad Lääne-Virumaa elanikud isegi fosforiiditeemalise teadusseminari vastu. Vaata saadet siit!

Keskkonnanädal (Tallinna TV) 20.04.2013 
Aasta 2013 toob silme ette järjepanu 25 aasta tagused sündmused. Üheks ühiskonda liikuma pannud protsessidest oli Fosforiidisõda, siis moodustati ka Eesti esimene keskkonnaorganisatsioon Eesti Roheline Liikumine. Vaata saadet siit!